Stowarzyszenie Kreatywni dla biznesu

Aktualności

Konferencja pt. "Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych" zakończona sukcesem!

Konferencja pt.  “Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych” za nami! 

Konferencja stanowiła podsumowanie wszystkich działań realizowanych w ramach projektu „Develop your creativity” Cooperation for innovation and the exchange of good practice KA227 – Partnerships for Creativity (Adult education), który dobiega końca.

W  konferencji organizowanej w dniach 17-18.05.2023 w Krakowie wzięło udział ponad 60 edukatorów, seniorów, przedstawicieli UTW. Wydarzenie stanowiło przestrzeń do wymiany poglądów i dyskusji przedstawicieli NGO aktywizujących seniorów, instytucji wspierających kształcenie oraz przedstawicieli administracji. Spotkanie stało się miejscem wspólnej refleksji nad naszą najbliższą przyszłością (silver economy) oraz nad rozwojem i znaczeniem edukacji dorosłych.

Pierwszy dzień konferencji składał się się z panelu dyskusyjnego oraz wystąpień ekspertów połączonych z dyskusją, w którym wzięli udział krajowi oraz zagraniczni eksperci z zakresu edukacji dorosłych.

W dyskusji panelowej eksperci odpowiadali na pytania: jak rozwijać kreatywność u osób dorosłych, jakim potrzebom najtrudniej jest  sprostać w pracy z dorosłymi, w jaki sposób pandemia COVID wpłynęła na kreatywność u dorosłych. Paneliści podzielili się swoimi refleksjami i dobrymi radami dotyczącymi pracy w przestrzeni kreatywnej z osobami dorosłymi. Prelekcje naszych uczestników dotyczyły między innymi roli przestrzeni w edukacji osób dorosłych, potrzeb edukacyjnych seniorów, innowacyjnych form aktywizacji i edukacji Seniorów.

Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt. “Odkryj w sobie duszę artysty”, podczas których projektowali własne grafiki i tworzyli kreatywne projekty w cyfrowej przestrzeni. Nie zabrakło również porannego networkingu przy kawie oraz wymiany doświadczeń i refleksji dotyczącej edukacji i obecnego standardu pracy edukatora. 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, prelegentom – Saba-Gabrielle Moussa, Łukasz Salwarowski, Rafał Kunaszyk, Kamila Wnęk-Domin, Renata Fijałkowska, którzy przyczynili się do sukcesu tego dnia. Wasza obecność i zaangażowanie były nieocenione.

Dziękujemy naszym Partnerom Projektowym:

Dziękujemy naszemu patronowi honorowemu: Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego –  Łukaszowi Smółce Małopolska,

Dziękujemy naszym patronom medialnym: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Głos Seniora.

Były to 2 dni pełne inspirujących dyskusji, innowacyjnych pomysłów i twórczych spotkań oraz podsumowania 2 lat owocnej pracy w projekcie całego zespołu #KREA – Jadwiga Maj, Klaudia Kłeczek, Klaudia Huma, Iwonka Szczurek, Oliwia Jastrząb.

Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć takie forum, które pozwoliło na wymianę wiedzy i doświadczeń w obszarze edukacji dorosłych.

Zachęcamy do przeczytania relacji naszych uczestników z konferencji: 

 • Spektakularne wydarzenie !
  Konferencja była wspaniałym narzędziem do tworzenia siebie, a robię to niemal każdego dnia, przez ludzką ciekawość. Uczestnicząc w konferencji oraz w warsztatach potwierdziłam kolejny raz sobie, że tylko poprzez wiedzę,  naukę, ćwiczenia,  potrafię pokonywać wszelkie ograniczenia i ograniczenia w doświadczeniu.
  Świetni paneliści w osobach Pani Saby, red. Łukasza Salwarowskiego,  Rafała Kunaszyka i prowadzącej Pani Karoliny utrwaliły mnie w przekonaniu,  że naprawdę warto nadawać swojemu życiu wyższą skalę, to  główny element życia mojego i innych.  Korzystajmy z następnych propozycji bycia kreatywniejszym, bo po to tutaj jesteśmy na tej ziemi.
  Gratuluję…dziękuję..
  Powiedzieć….brawo…to w tym przypadku za skromnie…za mało ! Kreatywności , nie da się zamknąć podczas tego tylko wydarzenia, bo gdyby tak było, to spoczniemy na “laurach” omijając własny nieustanny rozwój a w konsekwencji poszukiwania sukcesów, wznoszących populację ludzką , wyżej i wyżej w swojej świadomości. Gratuluję, wyjątkowego wystąpienia samych panelistów. Gratuluję Stowarzyszeniu KREATYWNOŚCI, za wprowadzenie nas Seniorów w arkana nowych projektów na światowym poziomie . Jeszcze raz dziękuję za wysoki poziom samej konferencji, jak i części warsztatowej, w której aktywnie uczestniczyli członkowie Grupy Stowarzyszenia.
  Głos Seniora wibruje wysoko, a My Seniorzy razem z nim ! A Centrum Edukacji Głosu Seniora staje się wizjonerem o ogromnej wartości społecznej. Świetnie miejsce ! Gratulacje !
  Grażyna Tworek – Lider UTW URK, Ambasador Głosu Seniora 

 

 • Konferencja przygotowana profesjonalnie z kompetentną obsługą i należnym szacunkiem do uczestników. Ważne jest dodanie aspektu międzynarodowego. Warsztaty z canvy profesjonalne i potrzebne w codziennej działalności na rzecz seniorów. Profesjonalnie, twórczo i kreatywnie. Dziękuję i pozdrawiam. Co najważniejsze spotkałam ludzi dla których praca z seniorami to nie tylko zarabianie pieniędzy – też potrzebne ale pasja i potrzeba serca tak jak u mnie.
  Jadwiga Kalemba –  kierownik Klubu Senior+ w Zabierzowie.

 

 • Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w konferencji „Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych”. Konferencja była zorganizowana na najwyższym poziomie. Miło spędziłam czas i dowiedziałam się o wielu ciekawych zagadnieniach dotyczących aktywizacji, edukacji i kreatywności. Oby powstawało więcej takich projektów i inicjatyw.
  Janina Czaja – AMBASADORKA Głos Seniora

 

 • Dziękujemy za profesjonalnie przygotowaną konferencję ,,Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacjì dorosłych,, z udziałem ekspertów. Nasi uczestnicy mogli się zapoznać z takimi projektami jak ,,Rozbudź w sobie kreatywność, tak bardzo potrzebnego zwłaszcza dla seniorów z dużymi możliwościami,wiedzą   ,kreatywnością którzy chętnie zaangażuja sìę przy pomocy wsparcia doradczego  edukatorów KREA.Bardzo interesujące wystąpienie Pana Rafała Kunaszyka Prezesa Eurokreator s.c. o roli przestrzeni w szkoleniu dorosłych iLab.Takie spotkania rozbudzą kreatywność w seniorach którzy nie mają odwagi lub nie wiedzą jak budować ścieżkę własnego rozwoju lub spełniać marzenia.
  Marta Kubica – Stylowa seniorka Głos Seniora

| Więcej informacji o projekcie znajdziecie na naszej stronie: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/ |

______

#AdultEducation #project #conference #poland #EuropeanUnion #creativity #Erasmus+ #coopeation
Erasmus+ Edukacja dorosłych
EPALE Polska – Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych

Scroll Up