Stowarzyszenie Kreatywni dla biznesu

Aktualności

Konferencja pt. "Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych" zakończona sukcesem!

Konferencja pt.  “Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych” za nami! 

Konferencja stanowiła podsumowanie wszystkich działań realizowanych w ramach projektu „Develop your creativity” Cooperation for innovation and the exchange of good practice KA227 – Partnerships for Creativity (Adult education), który dobiega końca.

W  konferencji organizowanej w dniach 17-18.05.2023 w Krakowie wzięło udział ponad 60 edukatorów, seniorów, przedstawicieli UTW. Wydarzenie stanowiło przestrzeń do wymiany poglądów i dyskusji przedstawicieli NGO aktywizujących seniorów, instytucji wspierających kształcenie oraz przedstawicieli administracji. Spotkanie stało się miejscem wspólnej refleksji nad naszą najbliższą przyszłością (silver economy) oraz nad rozwojem i znaczeniem edukacji dorosłych.

Pierwszy dzień konferencji składał się się z panelu dyskusyjnego oraz wystąpień ekspertów połączonych z dyskusją, w którym wzięli udział krajowi oraz zagraniczni eksperci z zakresu edukacji dorosłych.

W dyskusji panelowej eksperci odpowiadali na pytania: jak rozwijać kreatywność u osób dorosłych, jakim potrzebom najtrudniej jest  sprostać w pracy z dorosłymi, w jaki sposób pandemia COVID wpłynęła na kreatywność u dorosłych. Paneliści podzielili się swoimi refleksjami i dobrymi radami dotyczącymi pracy w przestrzeni kreatywnej z osobami dorosłymi. Prelekcje naszych uczestników dotyczyły między innymi roli przestrzeni w edukacji osób dorosłych, potrzeb edukacyjnych seniorów, innowacyjnych form aktywizacji i edukacji Seniorów.

Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt. “Odkryj w sobie duszę artysty”, podczas których projektowali własne grafiki i tworzyli kreatywne projekty w cyfrowej przestrzeni. Nie zabrakło również porannego networkingu przy kawie oraz wymiany doświadczeń i refleksji dotyczącej edukacji i obecnego standardu pracy edukatora. 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, prelegentom – Saba-Gabrielle Moussa, Łukasz Salwarowski, Rafał Kunaszyk, Kamila Wnęk-Domin, Renata Fijałkowska, którzy przyczynili się do sukcesu tego dnia. Wasza obecność i zaangażowanie były nieocenione.

Dziękujemy naszym Partnerom Projektowym:

Dziękujemy naszemu patronowi honorowemu: Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego –  Łukaszowi Smółce Małopolska,

Dziękujemy naszym patronom medialnym: TVP3 Kraków, Radio Kraków, Głos Seniora.

Były to 2 dni pełne inspirujących dyskusji, innowacyjnych pomysłów i twórczych spotkań oraz podsumowania 2 lat owocnej pracy w projekcie całego zespołu #KREA – Jadwiga Maj, Klaudia Kłeczek, Klaudia Huma, Iwonka Szczurek, Oliwia Jastrząb.

Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć takie forum, które pozwoliło na wymianę wiedzy i doświadczeń w obszarze edukacji dorosłych.

Zachęcamy do przeczytania relacji naszych uczestników z konferencji: 

 • Spektakularne wydarzenie !
  Konferencja była wspaniałym narzędziem do tworzenia siebie, a robię to niemal każdego dnia, przez ludzką ciekawość. Uczestnicząc w konferencji oraz w warsztatach potwierdziłam kolejny raz sobie, że tylko poprzez wiedzę,  naukę, ćwiczenia,  potrafię pokonywać wszelkie ograniczenia i ograniczenia w doświadczeniu.
  Świetni paneliści w osobach Pani Saby, red. Łukasza Salwarowskiego,  Rafała Kunaszyka i prowadzącej Pani Karoliny utrwaliły mnie w przekonaniu,  że naprawdę warto nadawać swojemu życiu wyższą skalę, to  główny element życia mojego i innych.  Korzystajmy z następnych propozycji bycia kreatywniejszym, bo po to tutaj jesteśmy na tej ziemi.
  Gratuluję…dziękuję..
  Powiedzieć….brawo…to w tym przypadku za skromnie…za mało ! Kreatywności , nie da się zamknąć podczas tego tylko wydarzenia, bo gdyby tak było, to spoczniemy na “laurach” omijając własny nieustanny rozwój a w konsekwencji poszukiwania sukcesów, wznoszących populację ludzką , wyżej i wyżej w swojej świadomości. Gratuluję, wyjątkowego wystąpienia samych panelistów. Gratuluję Stowarzyszeniu KREATYWNOŚCI, za wprowadzenie nas Seniorów w arkana nowych projektów na światowym poziomie . Jeszcze raz dziękuję za wysoki poziom samej konferencji, jak i części warsztatowej, w której aktywnie uczestniczyli członkowie Grupy Stowarzyszenia.
  Głos Seniora wibruje wysoko, a My Seniorzy razem z nim ! A Centrum Edukacji Głosu Seniora staje się wizjonerem o ogromnej wartości społecznej. Świetnie miejsce ! Gratulacje !
  Grażyna Tworek – Lider UTW URK, Ambasador Głosu Seniora 

 

 • Konferencja przygotowana profesjonalnie z kompetentną obsługą i należnym szacunkiem do uczestników. Ważne jest dodanie aspektu międzynarodowego. Warsztaty z canvy profesjonalne i potrzebne w codziennej działalności na rzecz seniorów. Profesjonalnie, twórczo i kreatywnie. Dziękuję i pozdrawiam. Co najważniejsze spotkałam ludzi dla których praca z seniorami to nie tylko zarabianie pieniędzy – też potrzebne ale pasja i potrzeba serca tak jak u mnie.
  Jadwiga Kalemba –  kierownik Klubu Senior+ w Zabierzowie.

 

 • Bardzo cieszę się, że mogłam wziąć udział w konferencji „Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych”. Konferencja była zorganizowana na najwyższym poziomie. Miło spędziłam czas i dowiedziałam się o wielu ciekawych zagadnieniach dotyczących aktywizacji, edukacji i kreatywności. Oby powstawało więcej takich projektów i inicjatyw.
  Janina Czaja – AMBASADORKA Głos Seniora

 

 • Dziękujemy za profesjonalnie przygotowaną konferencję ,,Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacjì dorosłych,, z udziałem ekspertów. Nasi uczestnicy mogli się zapoznać z takimi projektami jak ,,Rozbudź w sobie kreatywność, tak bardzo potrzebnego zwłaszcza dla seniorów z dużymi możliwościami,wiedzą   ,kreatywnością którzy chętnie zaangażuja sìę przy pomocy wsparcia doradczego  edukatorów KREA.Bardzo interesujące wystąpienie Pana Rafała Kunaszyka Prezesa Eurokreator s.c. o roli przestrzeni w szkoleniu dorosłych iLab.Takie spotkania rozbudzą kreatywność w seniorach którzy nie mają odwagi lub nie wiedzą jak budować ścieżkę własnego rozwoju lub spełniać marzenia.
  Marta Kubica – Stylowa seniorka Głos Seniora

| Więcej informacji o projekcie znajdziecie na naszej stronie: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/ |

______

#AdultEducation #project #conference #poland #EuropeanUnion #creativity #Erasmus+ #coopeation
Erasmus+ Edukacja dorosłych
EPALE Polska – Elektroniczna platforma na rzecz uczenia się dorosłych

KONFERENCJA: Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych

 Zapraszamy serdecznie na konferencję pt. „Innowacyjność i kreatywność kluczem do sukcesu w budowaniu ścieżki rozwoju w edukacji dorosłych”, która odbędzie się 17 i 18 maja 2023 r. w Krakowie w siedzibie redakcji magazynu Głos Seniora przy Osiedlu Uroczym 12 w Nowej Hucie  📅

🔹Wydarzenie poświęcone będzie rozwojowi kreatywności wśród osób dorosłych poprzez innowacyjne metody kształcenia i szkolenie edukatorów.👨‍🏫📚

🔸Celem konferencji jest promowanie rezultatów pracy intelektualnej stworzonych w ramach międzynarodowego projektu “Develop Your Creativity”.

📲Więcej informacji o projekcie znajdziecie na naszej stronie internetowej➡️https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

🔹Konferencja będzie otwartym i darmowym wydarzeniem dla uczestników, którzy będą mieli okazję do wymiany poglądów i dyskusji przedstawicieli NGO aktywizujących seniorów, instytucji wspierających kształcenie oraz przedstawicieli administracji.✨

🔸Chcielibyśmy, aby to spotkanie stało się miejscem wspólnej refleksji nad naszą najbliższą przyszłością (silver economy) oraz nad rozwojem i znaczeniem edukacji dorosłych.

📣Do zobaczenia w Krakowie

✅17 maja: 10:00-16:0
✅18 maja: 9:00-12:00

Rejestracja poprzez poniższy link ⬇️⬇️

https://forms.gle/1ZNiR6XnZUCUdjKD8

🔹Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Kreatywni dla biznesu”.

Patroni medialni: TVP3 Kraków Głos Seniora Radio Kraków

Zarejestruj się już dziś!

_______

#Konferencja #Projekt #RozbudźwSobieKreatywność #DevelopYourCreativity

#Erasmus #AdultEducation

#Creativity

FERI Fundacja Edukacji, Rozwoju i Innowacji

EDU SMART Training Centre D I A L O G of Transformation

GOD NGO/ Сдружение ГОД

Erasmus+ Edukacja dorosłych  

__________________________________  

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana naszym projektem, zachęcamy do śledzenia naszych działań oraz zapoznania się z materiałami stworzonymi w ramach projektu.

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO POBRANIA: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

 https://www.facebook.com/StowarzyszenieKREA

 https://www.instagram.com/kreatywnidlabiznesu/

 https://www.youtube.com/playlist?list=PL0RsQSyjIkLz-FWOWVWzgFoLjmGXHcsf2

Projekt „Rozbudź w sobie kreatywność” jest współfinansowany przez Unię Europejską

Numer projektu 2020-1-PL01-KA227-ADU-095783

 

Warsztaty z Centrum Aktywności Seniora Pasja!

29 marca 2023 roku zespół #KREA miał przyjemność poprowadzić warsztaty z zakresu asertywności dla Seniorów z Centrum Aktywności Seniora Pasja w Krakowie!🤗
🔹To była doskonała okazja do podzielenia się swoimi doświadczeniami.
🔹Dyskusja, odgrywanie ról, praca w grupach to jedne z technik, z których korzystamy podczas warsztatów🎭
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie🥰
_______
Warsztaty prowadzone były w ramach projektu „Rozbudź w sobie kreatywność” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Jak rozwijać kreatywność u seniorów?

Kreatywność u seniorów 

W ostatnich latach zwiększyło się istotnie zainteresowanie kreatywnością osób po 65. roku życia. Utrzymywanie wysokiego poziomu kreatywności u osób dorosłych zwiększa prawdopodobieństwo zachowania przez nich względnie wysokiego dobrostanu, a tym samym także satysfakcjonującej kondycji zdrowotnej.

Należy dalej wspierać rozwój zawodowy edukatorów, od których w dużej mierze zależy poprawa włączenia społecznego w edukacji dorosłych. Z raportu OECD wynika, że aż 18% edukatorów zgłosiło dużą potrzebę dokształcania się w zakresie obsługi technologii informacyjno-komunikacyjnych. Liczby te wskazują, że edukatorzy muszą regularnie odnawiać swoje kompetencje, dostosowując się do zachodzących przemian.

Edukacja dorosłych jest niezwykle ważnym aspektem w obecnej sytuacji, w której się znajdujemy. Wzmocnienie edukacyjne społeczeństwa nabiera innego wymiaru. Dba o rozwój osób dorosłych, ale także przeciwdziała cofaniu się oraz wykluczeniu.Obszary związane z kreatywnością budują pozytywne postawy społeczne, świadomość własną, asertywność, poczucie własnej wartości i niwelują odczucia odrzucenia, czy też bezradności w tym dzisiejszym świecie w jakim przyszło nam funkcjonować.

Innowacyjne narzędzia dla seniorów

Aby pobudzić kreatywność osób dorosłych Stowarzyszenie „Kreatywni dla biznesu” wspólnie z partnerami z Polski – FERI – Fundacja Edukacji, Rozwoju i Innowacji, Bułgarii – GOD NGO – SDRUZHENIE GLOBOL ORGANIZEYSHAN FOR DIVELAPMANT i Irlandii – EDU SMART – EDU SMART TRANING CENTRE LIMITED stworzyli innowacyjne narzędzia i  materiały dla edukatorów pracujących z osobami dorosłymi do rozwijania wśród nich kreatywności poprzez opracowanie materiałów edukacyjnych: przygotowanie filmów instruktażowych, kart pracy, materiałów audiowizualnych oraz prezentacji. Wypracowane materiały obejmują sześć różnych zakresów tematycznych.

 • Technologia

Pierwszym obszarem działań jest technologia, która sprawia seniorom duży problem i przeszkadza w codziennym sprawnym funkcjonowaniu. Poprzez przygotowanie materiałów edukacyjnych seniorzy nabędą umiejętności z obsługi komputera i zapoznają się z nowoczesnymi technologiami. Program zajęć obejmuje m.in. komunikację elektroniczną (Skype, Messager), naukę zakładania poczty i pisanie e-maili, surfowanie w sieci (szukanie potrzebnych informacji), obsługę urządzeń mobilnych (smartfon, tablet) i inne niezbędne zagadnienia potrzebne, aby obsługa komputera pomogła osobom 50+ w życiu codziennym.

 • Teatr

Drugim obszarem działań projektu, który ma zachęcić seniorów do nauki poprzez kreatywność jest teatr. Głównym celem jest wzmocnienie asertywnych zachowań u osób dorosłych przy zastosowaniu praktycznych ćwiczeń, wskazanie metod i sposobów w wyrażaniu trudnych emocji i przyjmowaniu krytyki. Poprzez przygotowanie materiałów edukacyjnych edukatorzy przedstawią sposoby radzenia sobie ze stresem i asertywnością oraz pokażą jakie są mechanizmy działania i sposoby radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami.

 • Obraz

Trzeci obszar skupia swoją uwagę na części artystycznej a dokładnie na obrazie. Zdobycie umiejętności graficznych przez seniorów pozwoli zbudować ich świadomość wizualną. Seniorzy poprzez materiały przygotowane przez grupę ekspertów zdobędą wiedzę z zakresu tworzenia materiałów audiowizualnych, prezentacji multimedialnych, grafik społecznościowych, obróbki zdjęć, tworzenia atrakcyjnych postów w mediach społecznościowych przy wykorzystaniu różnego rodzaju animacji.

 • Muzyka

Czwartym obszarem działań projektu jest muzyka. Eksperci opracowali scenariusze dotyczące m.in. technik relaksacyjnych, świadomości emisyjnej głosu i wykorzystywaniu audiobooków w praktyce, komponowania muzyki za pomocą narzędzi online.  Pomogą one seniorom poprawić swoją kondycję fizyczną jak i psychiczną, poprawić pamięć i kontakt z otoczeniem, zwiększyć swoją świadomośc muzyczną.

 • Poradnik wdrożeniowy

Piątym obszarem jest poradnictwo dla edukatorów umożliwiające im wdrożenie metod i warsztatów w edukacji dorosłych.

 • Metodyka nauczania

Szóstym, ostatnim obszarem jest metodyka nauczania osób dorosłych oraz standardów materiałów edukacyjnych dla edukatorów uwzględniająca m.in narzędzia do pracy zdalnej z osobami dorosłymi oraz odpowiedzi na pytanie jak motywować  i podtrzymać chęć edukacji u osób dorosłych.

Niniejsze materiały zostały stworzone przez partnerów z Bułgarii, Irlandii i Polski i stanowią niezwykle ważne źródło informacji zarówno dla edukatorów osób dorosłych i seniorów, jak i osób związanych z edukacją poza formalną.

Metody aktywizacji

Tematyka zajęć zawarta w scenariuszach jest doskonałą formą rozwoju i uzewnętrznienia swoich emocji. U osób starszych często występują bariery w okazywaniu emocji oraz kreatywnych zachowań. Aby pobudzić w nich kreatywność materiały zawierają metody aktywizacji np. odgrywanie ról, świadomość ciała, rozwijanie wyobraźni, praca z tekstem, działania z partnerem, sceniczne działanie, dialog z partnerem, rozwijanie spontaniczności, improwizacje czy emisja głosu.

Kreatywność kluczem do sukcesu

W ramach projektu udało się przeprowadzić pilotażowe warsztaty w Nowym Sączu, Oświęcimiu, Krakowie, Rzeszotarach dla ponad 70 edukatorów i seniorów, podczas których uczestnicy mogli testować materiały wypracowane w ramach projektu.

fot. archiwum autorki – Warsztaty pilotażowe z “Głosem Seniora” w Krakowie

fot. archiwum autorki – Warsztaty pilotażowe w Rzeszotarach

Warsztaty pilotażowe w Nowym Sączu.

fot. archiwum autorki – Warsztaty pilotażowe w Nowym Sączu

Pozytywny odzew i chęć kontynuacji warsztatów pokazała, że istnieje wyraźna potrzeba wsparcia dorosłych, w szczególności seniorów w edukacji w zakresie kreatywności.

Mobilność osób dorosłych w Opolu

Wspólnie z partnerami  spotkaliśmy się w Opolu z naszymi międzynarodowymi uczestnikami. W grupie 15 dorosłych uczestników mobilności, najlepsi trenerzy poprowadzili różne zajęcia w ramach 5 warsztatów połączonych ze zwiedzaniem muzeum, galerii, udziałem w zajęciach artystycznych, zwiedzaniem Opola, wysłuchaniem różnych prezentacji partnerów, zwiedzaniem Niewidzialnej Przestrzeni, teatru itp.

Przetestowaliśmy nasze materiały stworzone w ramach projektu. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi, jak korzystać z Canvy, aplikacji InShot i iMovie, tworzyć plakaty, aby być bardziej włączonym w nowe treści multimedialne. Zwieńczeniem mobilności był niemy koncert Oliwii pt. „Invisible Space Tribute”.

Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowana naszym projektem, zachęcamy do śledzenia naszych działań oraz zapoznania się z materiałami stworzonymi w ramach projektu.

WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO POBRANIA: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

https://www.facebook.com/StowarzyszenieKREA

https://www.instagram.com/kreatywnidlabiznesu/

 https://www.youtube.com/playlist?list=PL0RsQSyjIkLz-FWOWVWzgFoLjmGXHcsf2

 

Projekt „Rozbudź w sobie kreatywność” jest współfinansowany przez Unię Europejską

Numer projektu 2020-1-PL01-KA227-ADU-095783

Warsztaty z #GŁOS SENIORA!

23.02.2023 to niezwykle inspirujący dzień dla Stowarzyszenie Krea! 😃
🔹Prowadziliśmy warsztaty pilotażowe w ramach projektu #DevelopYourCreativity z tworzenia materiałów cyfrowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem i były świetną okazją do kreatywnego spędzenia czasu i testowania materiałów stworzonych w ramach Output 5.
🔸Nasze warsztaty były skierowane do seniorów, którzy chcieli nauczyć się nowych umiejętności i poszerzyć swoją wiedzę m.in z zakresu kompetencji cyfrowych.
🔹Dzięki temu uczestnicy mogli poznać #komputerowy świat i zrobić coś kreatywnego, co pozwoliło im na odprężenie i spędzenie czasu w miłym towarzystwie.📱🖥️
 

MOBILNOŚĆ DOROSŁYCH SŁUCHACZY W OPOLU

Za nami mobilność dorosłych słuchaczy pt.
“CREATIVITY AS A WAY OF DEVELOPING AND GAINING NEW COMPETENCIES IN ADULTS” zrealizowana w ramach projektu „Rozbudź w sobie kreatywność”.👩‍🦳🧑‍💻
Wspólnie z naszymi parterami z Polski 🇵🇱FERI Fundacja Edukacji, Rozwoju i Innowacji i 🇮🇪Irlandii EDU SMART Training Centre D I A L O G of Transformation spotkaliśmy się w Opolu z naszymi międzynarodowymi uczestnikami.
🔹W bardzo zróżnicowanej grupie 15 dorosłych uczestników mobilności, najlepsi trenerzy poprowadzili różne zajęcia w ramach 5 warsztatów połączonych ze zwiedzaniem muzeum, galerii, udziałem w zajęciach artystycznych, zwiedzaniem Opola, wysłuchaniem różnych prezentacji partnerów, zwiedzaniem Niewidzialnej Przestrzeni, teatru itp.
🔸Przetestowaliśmy nasze materiały O1-O6, które powstały w trakcie projektu, w tym power pointy, moderowane rozmowy stworzone w trakcie projektu. Uczestnicy dowiedzieli się, jak korzystać z Canvy, tworzyć plakaty, jak korzystać z InShot, iMovie, aby być bardziej włączonym w nowe treści multimedialne.
🔹Na koniec, przed rozdaniem certyfikatów, wzięliśmy udział w niemym koncercie Olivii „Invisible Space Tribute”.
Dziękujemy za Waszą obecność i energię!💪
________

Spotkanie ewaluacyjne w Irlandii!

Za nami ostatnie spotkanie ewaluacyjne w ramach projektu „Develop Your Creativity”, które odbyło się 26.01.2023 roku w Dublinie.
Tym razem spotkaliśmy się z naszymi parterami w Irlandii i Bułgarii.
📍Omówiliśmy kwestie dotyczące promocji i rozpowszechniania stworzonych materiałów.
📍Lider projektu podziękował wszystkim Partnerom za zaanagażowanie i ciężką pracę podczas tworzenia unikatowych materiałów.
Dziękujemy za niezwykłą energię i wracamy do Was z dużą dawką pomysłów na kolejne wspólne projekty!👏
| Wszystkie materiały dostępne są na naszej stronie👉https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/ |
 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Pierniczki upieczone? Prezenty spakowane?
W powietrzu już czuć świąteczną atmosferę.
W takim razie czas wprowadzić się w świąteczny klimat oraz pomyśleć o nadchodzącym czasie Bożego Narodzenia.
Niech w tym magicznym okresie zagości w nas spokój, a pęd życia odsunie się na drugi plan.
Wesołych Świąt życzą członkowie #KREAtywnidlabiznesu
__________
[ENGLISH VERSION]

Gingerbread cookies baked? Gifts packed?
There is already a festive atmosphere in the air
In that case, it’s time to get into the festive atmosphere and think about the upcoming Christmas time.
Let peace come to us during this magical period, and the rush of life will move to the background
Merry Christmas from the members of #KREAtywnidlabiznesu

_____

#MerryChristmas

#WesołychŚwiąt

 

 

STWÓRZ WŁASNE PROJEKTY W PROGRAMIE CANVA!

Rok 2022 dobiega końca, natomiast #StowarzyszenieKREA zakończyło pracę nad kolejnym scenariuszem w ramach projektu „Develop Your Creativity m. in. ” z zakresu projektowania w programie CANVA.
W opracowanych materiałach można znaleźć niezbędne wskazówki oraz innowacyjne zestawy ćwiczeń dla osób dorosłych dotyczące projektowania graficznego.
Dzięki poradnikowi poznacie jak przy pomocy programu CANVA zaprojektować m. in. CV, ogłoszenie, zaproszenie, pismo urzędowe.
Zachęcamy do zapoznania się z poradnikiem i szczególnie polecamy instrukcję dotyczącą zaprojektowania kartki z życzeniami z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.
Przed zbliżającym się okresem świątecznym może to być bardzo przydatne.

WIĘCEJ NASZYCH MATERIAŁÓW DOSTEPNYCH W ZAKŁADCE: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

_______
#DYC #DevelopYourCreativity 
#RozbudźwSobieKreatywność #Erasmus+


SZLACHETNA PACZKA - WEEKEND CUDÓW!

#SzlachetnaPaczka
Weekend cudów czas start!
Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy stać się jego częścią będąc darczyńcami Szlachetnej Paczki!
Dzisiejszy uśmiech i łzy szczęścia są dla Nas najlepszą nagrodą
Dobro powraca.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc!
__________
[ENGLISH VERSION]

#SzlachetnaPaczka
It’s time to start a weekend of miracles!
We are very happy that we could become part of it by donating the Noble Package!🎁
Today’s smile and tears of happiness are the best reward for us ❤️
The good comes back.
Thank you to everyone involved in helping!🤗

SZKOLENIE Z WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH ZA NAMI!

#Weekendowe podsumowanie
Miniony weekend był pełen wyzwań dla Stowarzyszenia KREA.
Poranek zaczęliśmy od sesji fotograficznej, która była dla nas świetną przygodą!
O wspaniała atmosferę zadbała Miłość w obiektywie – fotografia i film, która uwieczniła naszą energię na zdjęciach!
Efekty wkrótce!
Następnie wzięliśmy udział w szkoleniu z wystąpień publicznych z Krzysztofem Bułą – ekspertem w dziedzinie przemówień publicznych, który przekazał nam ogromną wiedzę z zakresu retoryki.
Dzięki szkoleniu każdy członek stowarzyszenia mógł przećwiczyć występy publiczne.
Dostaliśmy wiele cennych rad, które na pewno wykorzystamy w naszych wystąpieniach.
Baterie naładowane na nowy tydzień!

__________
[ENGLISH VERSION]

#Weekend summary
🔹 Last weekend was full of challenges for the KREA Association. 🧨
We started the morning with a photo session, which was a great adventure for us!
The wonderful atmosphere was taken care of by Miłość w obiektywie- fotografia i film, which immortalized our energy in photos!📸
Effects soon!
🔸 Then we took part in public speaking training with Krzysztof Buła – an expert in public speeches, who gave us great knowledge in the field of rhetoric. 👩‍🏫🧑‍🏫
Thanks to the training, each member of the association could practice public performances.
We got a lot of valuable advice that we will definitely use in our speeches.
Batteries charged for a new week!🚀

EVALUATION MEETING W IRLANDII- PROJEKT ECOSMART

Spotkanie ewaluacyjne w Irlandii z EDU SMART Training Centre D I A L O G of Transformation, Projekt Tarnów dobiegło końca.

Ruszamy do pracy, a efekt naszych działań zobaczycie już wkrótce.

__________

[ENGLISH VERSION] 

 

Evaluation meeting in Ireland with EDU SMART Training Center D I A L O G of Transformation, Projekt Tarnów has come to an end.👩‍💻🧑‍💻

We are starting to work, and you will see the effect of our actions soon. 💡

 

SZKOLENIE W NOWYM SĄCZU W RAMACH PROJEKTU DYC ZAKOŃCZONE SUKCESEM!

#Szkolenie #ProjektDYC

Pilotażowe warsztaty testujące materiały stworzone w ramach projektu „Rozbudź w sobie kreatywność” spotkały się z ogromną aprobatą uczestników!

Dziękujemy Miastu Nowy Sącz za pomoc w organizacji warsztatów.

A my zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszymi rezulatatmi na stronie: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

__________

[ENGLISH VERSION] 

 

#Training #ProjectDYC

📍Pilot workshops testing materials created as part of the “Awaken your creativity” project met with great approval of the participants!🧑‍💻👩‍💻

We would like to thank the City of Nowy Sącz for help in organizing the workshops. 👏

And we encourage you to familiarize yourself with our results on the website 👉 https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

316409353_498051242356352_7559262383981024156_n
316309624_498051215689688_314665952204787071_n

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY W NOWYM SĄCZU!

Już 18 listopada w Nowym Sączu ruszamy z kolejnymi #warsztatami realizowanymi w ramach projektu „Rozbudź w sobie kreatywność” dofinansowanego w ramach środków Erasmus +

Więcej informacji na stroniehttps://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/26552

__________

[ENGLISH VERSION]

On November 18 in Nowy Sącz, we are starting with another #workshops carried out as part of the project “Awaken your creativity” co-financed by Erasmus +💡

More information on the website 👉 https://www.nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/26552

WARSZTATY PILOTAŻOWE W RAMACH PROJEKTU DYC

Testowanie materiałów stworzonych w ramach projektu „Develop Your Creativity” z naszymi partnerami z Polski FERI  Fundacja Edukacji, Rozwoju i Innowacji, Irlandii EDU SMART Training Centre D I A L O G of Transformation oraz Bułgarii GOD NGO/ Сдружение ГОД to jeden z kluczowych elementów projektu. 📍 Wczorajsze warsztaty pilotażowe z  Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeszotarach to była prawdziwa przyjemność! Wymiana doświadczeń, cenne uwagi od uczestników są dla nas niezwykle ważne. 📍 Testowaliśmy materiały stworzone w ramach Output 2,3 i 4 dotyczące między innymi asertywności. 📍 Praca w grupach, odgrywanie ról, burza mózgów to jedne z metod, które wykorzystaliśmy w pracy z uczestnikami. 📲 Zachęcamy do zapoznania się z materiałami stworzonymi w ramach projektu #DYC https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/ [english version] Testing materials created under the project “Develop Your Creativity” with our partners from Poland FERI Foundation for Education, Development and Innovation, Ireland EDU SMART Training Center D I A L O G of Transformation and Bulgaria GOD NGO / Сдружение ГОД is one of the key elements of the project. 📍 Yesterday’s pilot workshop with the Circle of Rural Housewives in Rzeszotary was a real pleasure! The exchange of experiences and valuable comments from participants are extremely important to us. 📍 We tested materials created under Output 2,3 and 4 concerning, among other things, assertiveness. 📍 Working in groups, role-playing, brainstorming are some of the methods that we used in working with participants. 📲 We encourage you to familiarize yourself with the materials created as part of the #DYC project   https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/ _________ #warsztaty #DevelopYourCreativity #Erasmus+ #EdukacjaDoroslych #workshop Erasmus+ Edukacja dorosłych

WARSZTATY PILOTAŻOWE W RAMACH PROJEKTU DYC

Testowanie materiałów stworzonych w ramach projektu „Develop Your Creativity” z naszymi partnerami z Polski FERI  Fundacja Edukacji, Rozwoju i Innowacji, Irlandii EDU SMART Training Centre D I A L O G of Transformation oraz Bułgarii GOD NGO/ Сдружение ГОД to jeden z kluczowych elementów projektu.

📍 Wczorajsze warsztaty pilotażowe z  Koło Gospodyń Wiejskich w Rzeszotarach to była prawdziwa przyjemność! Wymiana doświadczeń, cenne uwagi od uczestników są dla nas niezwykle ważne.

📍 Testowaliśmy materiały stworzone w ramach Output 2,3 i 4 dotyczące między innymi asertywności.

📍 Praca w grupach, odgrywanie ról, burza mózgów to jedne z metod, które wykorzystaliśmy w pracy z uczestnikami.

📲 Zachęcamy do zapoznania się z materiałami stworzonymi w ramach projektu #DYC

https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

[english version]

Testing materials created under the project “Develop Your Creativity” with our partners from Poland FERI Foundation for Education, Development and Innovation, Ireland EDU SMART Training Center D I A L O G of Transformation and Bulgaria GOD NGO / Сдружение ГОД is one of the key elements of the project.

📍 Yesterday’s pilot workshop with the Circle of Rural Housewives in Rzeszotary was a real pleasure! The exchange of experiences and valuable comments from participants are extremely important to us.

📍 We tested materials created under Output 2,3 and 4 concerning, among other things, assertiveness.

📍 Working in groups, role-playing, brainstorming are some of the methods that we used in working with participants.

📲 We encourage you to familiarize yourself with the materials created as part of the #DYC project

  https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

_________
#warsztaty #DevelopYourCreativity #Erasmus+
#EdukacjaDoroslych #workshop
Erasmus+ Edukacja dorosłych

KREA NA MECZU Z OKAZJI 25-LECIA LKS MOGILANY I 5-LECIEA TIGER HEARTS

Nasze Stowarzyszenie miało okazję uczestniczyć 23.10.2022 r. w Mogilanach w fantastycznym meczu z gwiazdami TVP oraz LKS Mogilany z okazji 25-lecia LKS Mogilany i 5-lecia Tiger Hearts Academy🏆
Była to doskonała okazja do podzielenia się wspólnymi doświadczeniami i realizowanymi projektami⚽️
_______
#LKSMogilany #TigerHeartsMogilany #sport #inicjatywy #jubileusz

WALNE ZEBRANIE KREA

29 września 2022 roku odbyło się Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia “Kreatywni dla biznesu”.
Podczas spotkania podsumowaliśmy 2022 rok, dokonaliśmy analizy i stworzyliśmy nowe projekty 💡 📢
#KREAtywny team w akcji
________
#KREA #newproject #innovation #improvement

NOWY PROJEKT #ECOSMART

Startujemy z kolejnym projektem #EKOSMART #ERASMUS+ finansowanym przez Unię Europejską.

📍 GŁÓWNYM CELEM projektu jest opracowanie innowacyjnych metod i materiałów do pracy z młodzieżą w zakresie edukacji ekologicznej.

📍 Konieczność wykorzystania nowych narzędzi, w tym rozwiązań multimedialnych dla edukacji pozaformalnej, przez osoby pracujące z młodzieżą determinują czynniki związane z oczekiwaniami młodzieży.

_________

We start with new project #EKOSMART #ERASMUS+ founded by European Union.

📍 The MAIN OBJECTIVE of the project is guidance on methods and materials for youth work in the field of environmental education.

📍 The necessity to use new tools, including multimedia for non-formal education, by youth workers is determined by the data related to the expectations of young people.

#eko #erasmus+ #project #education #development #innovation #NGO #ecology

SPOTKANIE EWALUACYJNE W BUŁGARII - PROJEKT DYC

12 lipca 2022 roku w Bułgarii odbyło się spotkanie ewaluacyjne projektu „Rozbudź w sobie

kreatywność”. Była to doskonała okazja do promocji działań za granicą, rozpowszechniania rezultatów stworzonych w ramach projektu oraz planowania przyszłych inicjatyw realizowanych na terenie Gminy Mogilany.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami stworzonymi w ramach projektu dla edukatorów osób dorosłych m.in. scenariuszy zajęć oraz filmów instruktażowych.

 

|WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE: https://kreatywnidlabiznesu.pl/develop-your-creativity/

|PORADNIK DO POBRANIA: https://kreatywnidlabiznesu.pl/poradnik-dla-edukatorow-osob-doroslych/

|SCENARIUSZE ZAJĘĆ DO POBRANIA: https://kreatywnidlabiznesu.pl/scenariusze-zajec-dla-edukatorow-aktualnosci/

|FILMY INSTRUKTAŻOWE: https://www.youtube.com/channel/UC_KvywfR4WX8MpWui9d8uhA

WYMIANA MŁODZIEŻY W MOGILANACH ZAKOŃCZONA SUKCESEM!

Za nami kolejny międzynarodowy projekt naszego Stowarzyszenia pt.  „Młodzi, Kreatywni i Zainspirowani” zakończony sukcesem. To był naprawdę intensywny początek lipca i wakacji. Od 1 do 8 lipca 2022 młodzież z Bułgarii, Chorwacji i Polski  uczestniczyła w  wymianie młodzieży w Mogilanach realizowanej w ramach  programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Każdy z 8 dni wymiany wypełniony był warsztatami prowadzonymi przez doświadczonych mentorów. Tematami zajęć były między innymi:

🔹 umiejętność zarządzania swoim czasem w życiu służbowym jak i prywatnym,
🔹podstawowe zasady oraz najczęstsze błędy przy tworzeniu dobrego CV,
🔹 zarządzanie zadaniami i współpraca na linii manager – pracownicy,
🔹 znaczenie i opracowanie Social Business Model Canvas ,
🔹 budowanie wizerunku w Social Mediach.

Dodatkowo uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w wyjazdach studyjnych. Na pierwszym wyjeździe poznali inspirujących i ambitnych studentów z koła naukowego AGH SOLAR PLANE, którzy za cel obrali sobie tworzenie bezzałogowego samolotu napędzanego energią słoneczną, który będzie w stanie przelecieć z jednego krańca Polski do drugiego – nieprzerwanie dzień i w nocy. Drugi wyjazd pozwolił na poszerzenie wiedzy o innowacyjnych wynalazkach tworzonych przez naukowców z Uniwersytetu Rolniczego m.in. biodegradowalnych opakowaniach oraz robocie rolniczym służącym do dokładnego monitorowania upraw.

Na wymianie nie zabrakło także czasu na wycieczki do historycznego Krakowa oraz Kopalni Soli w Wieliczce. Niezapomniane z pewnością będą również wieczorki Nation to Nation zorganizowane przez Polaków, Bułgarów oraz Chorwatów. Były one niesamowitym czasem przepełnionym muzyką, kulturą oraz testowaniem lokalnych potraw. Na koniec Wójt Gminy Mogilany uroczyście wręczył wszystkim uczestnikom międzynarodowy certyfikat Youthpass oraz wyraził aprobatę dla takich działań realizowanych na terenie naszej Gminy.

Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas całej wymiany będzie owocowało w przyszłości i pomoże uczestnikom osiągnąć wyznaczone sobie cele.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wymiany młodzieży!
_____________

#KREA #YoungCreativeandInspired #newproject #newhorizont #international #cooperation #exchange #Erasmus+

edukator

Nowy projekt w obszarze edukacji osób dorosłych

Partnerska Fundacja Edukacji Rozwoju i Innowacji z Krakowa rozpoczęła nowy projekt w obszarze edukacji osób dorosłych.

Zachęcamy do śledzenia efektów! [LINK]

logo_DEVELOP-YOUR-CREATIVITY-1-1-1-1-1.png

Scenariusze zajęć dla edukatorów osób dorosłych

U osób starszych często występują bariery w okazywaniu emocji oraz kreatywnych zachowań. Aby pobudzić w nich kreatywność
w ramach projektu “DEVELOP YOUR CREATIVITY” zostały opracowane materiały m.in scenariusze zajęć zawierające metody aktywizacji np. odgrywanie ról, rozwijanie wyobraźni, praca z tekstem i wiele innych.
W materiałach uwzględniono tematy takie jak:
🔸Jak radzić sobie ze stresem?
🔹Zachowanie agresywne, manipulacyjne, uległe i agresywne,
🔸Asertywne odmawianie w praktyce, wyrażanie trudnych emocji i przyjmowanie krytyki.
🔹Stawianie jasnych granic.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury.

❗️ SCENARIUSZ DO POBRANIA (PDF) [LINK] ❗️

__________________

[ENGLISH VERSION]

In older people, there are often barriers to showing emotions and creative behavior. To stimulate their creativity
as part of the “DEVELOP YOUR CREATIVITY” project, materials were developed, including class scenarios containing activation methods, eg role playing, developing imagination, working with text and many others.
The materials cover topics such as:
🔸How to deal with stress?
🔹Agressive, manipulative, submissive and aggressive behavior,
🔸Assertive rejection in practice, expressing difficult emotions and accepting criticism.
🔹Playing clear boundaries.

We encourage everyone interested to read.

❗️DOWNLOAD SCENARIO (PDF) [LINK] ❗️

__________________
#DevelopYourCreativity #AdultEducation #Erasmus+ #creativity #educators #improvement #scenarios #partnership #DYC  #adult #education #Erasmus+#education #strategic #partnership #development
#COVID-19

ANGIELSKA WERSJA PORADNIKA DLA EDUKATORÓW OSÓB DOROSŁYCH JUŻ DOSTĘPNA!

Głównym celem projektu „Rozbudź w sobie kreatywność” jest poprawa włączenia społecznego w edukacji dorosłych w zakresie kreatywności poprzez zwiększenie kompetencji edukatorów w zakresie dotarcia do dorosłych, zmotywowania ich do rozpoczęcia i kontynuowania nauki.
 
W ramach projektu „Develop Your Creativity” powstał poradnik dla edukatorów osób dorosłych pn. „Metodyka nauczania osób dorosłych oraz standard pracy edukatora w dobie COVID”.
 
❗️Angielska wersja jest już dostępna online❗️
PORADNIK DO POBRANIA W WERSJI ANGIELSKIEJ (PDF) [LINK]
 
Miłej lektury!
____________
 
[ENGLISH VERSION]
 

The main goal of the “DEVELOP YOUR CRETIVITY” project is to improve social inclusion in adult education in the field of creativity by increasing educators’ competences in reaching adults, motivating them to start and continue learning.

As part of the project “Develop Your Creativity”, a guide for adult educators was created. “Methodology of teaching adults and the standard of educator’s work in the COVID era”.

❗️The English version is now available online❗️
ENGLISH VERSION DOWNLOAD GUIDE (PDF) [LINK]

HAVE A NICE READING!
_________

#DYC #DevelopYourCreativity #adult #education #Erasmus+ #guide for adults #education #strategic #partnership #development
#COVID-19
1-1-1-1-1-1-1.png
logo_DEVELOP-YOUR-CREATIVITY-1-1-1-1-1.png

Scenariusze zajęć dla edukatorów osób dorosłych

U osób starszych często występują bariery w okazywaniu emocji oraz kreatywnych zachowań. Aby pobudzić w nich kreatywność
w ramach projektu “DEVELOP YOUR CREATIVITY” zostały opracowane materiały m.in scenariusze zajęć zawierające metody aktywizacji np. odgrywanie ról, rozwijanie wyobraźni, praca z tekstem i wiele innych.
W materiałach uwzględniono tematy takie jak:
🔸Jak radzić sobie ze stresem?
🔹Zachowanie agresywne, manipulacyjne, uległe i agresywne,
🔸Asertywne odmawianie w praktyce, wyrażanie trudnych emocji i przyjmowanie krytyki.
🔹Stawianie jasnych granic.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury.

❗️ SCENARIUSZ DO POBRANIA (PDF) [LINK] ❗️

__________________

[ENGLISH VERSION]

In older people, there are often barriers to showing emotions and creative behavior. To stimulate their creativity
as part of the “DEVELOP YOUR CREATIVITY” project, materials were developed, including class scenarios containing activation methods, eg role playing, developing imagination, working with text and many others.
The materials cover topics such as:
🔸How to deal with stress?
🔹Agressive, manipulative, submissive and aggressive behavior,
🔸Assertive rejection in practice, expressing difficult emotions and accepting criticism.
🔹Playing clear boundaries.

We encourage everyone interested to read.

❗️DOWNLOAD SCENARIO (PDF) [LINK] ❗️

__________________
#DevelopYourCreativity #AdultEducation #Erasmus+ #creativity #educators #improvement #scenarios #partnership #DYC  #adult #education #Erasmus+#education #strategic #partnership #development
#COVID-19

Wesołych Świąt bożego narodzenia!

Happy-Christmas-1-1-1-1-1.png

poradnik dla edukatorów osób dorosłych już gotowy!

W ramach projektu międzynarodowego „Develop your creativity”  zakończyliśmy realizację Outputu 1, w ramach którego został opracowany poradnik pn. „Metodyka nauczania osób dorosłych oraz standard pracy edukatora w dobie COVID”. 📘

Vademecum zostało opracowane z myślą o edukatorach osób dorosłych i jest, między innymi, odpowiedzią na następujące pytania:

– Jakie kwalifikacje i kompetencje powinien mieć edukator w pracy zdalnej z dorosłymi?

– Jak współpracować, motywować i podtrzymywać chęć edukacji wśród osób dorosłych?

– Z jakich narzędzi i komunikatorów korzystać podczas zdalnego nauczania osób dorosłych?

Ponadto, w poradniku zostały opisane nowe zasady pracy w formie zdalnej oraz zmiany stylu pracy po pandemii  w Polsce 🇵🇱, Bułgarii🇧🇬
i Irlandii🇮🇪.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do lektury, a my bierzemy się dalej do pracy, której kolejne efekty zaprezentujemy wkrótce 🙂

PORADNIK DO POBRANIA W WERSJI POLSKIEJ (PDF) [LINK]

Wkrótce dostępna będzie również angielska i bułgarska wersja językowa.

__________________

[ENGLISH VERSION]

As part of the international project “Develop your creativity”, we have completed the implementation of Output 1, under which a guide entitled “Methodology of teaching adults and the standard of educator’s work in the COVID era”. 📘

The handbook has been developed with adult educators in mind and is, inter alia, an answer to the following questions:

– What qualifications and competences should an educator have in working remotely with adults?

– How to cooperate, motivate and maintain the willingness of education among adults?

– What tools and communicators should you use for distance learning for adults?

In addition, the guide describes the new rules of working remotely and changes in the style of work after the pandemic in Poland 🇵🇱, Bulgaria🇧🇬 and Ireland🇮🇪.

We encourage everyone who is interested to read, and we continue to work, the next results of which will be presented soon 🙂

POLISH VERSION DOWNLOAD GUIDE (PDF) [LINK]

An English and Bulgarian language version will also be available soon.

__________________

#DYC #DevelopYourCreativity #adult #education #Erasmus+ #guide for adults #education #strategic #partnership #development
#COVID-19

SZKOLIMY MŁODZIEŻ Z BUŁGARII I LITWY W RAMACH WYMIANY ERASMUS+

To była naprawdę intensywna sobota. 🙋‍♀️🙋🇱🇹🇧🇬🇵🇱
Dzięki Fundacja Mosty Rozwoju mieliśmy okazję przeprowadzić warsztaty z młodymi, kreatywnymi i pełnymi energii ludźmi z Bułgarii i Litwy w ramach wymiany młodzieży How to become more attractive on the labor market?”Erasmus+ .
Poruszyliśmy wiele wątków…😀
To w skrócie tematy przeprowadzonych przez nas warsztatów.
▫️Charyzma czy naturalny talent — co decyduje tak naprawdę o byciu liderem.
▫️Od czego zacząć działalność społeczną. Mapy myśli jako idealne narzędzie do zaplanowania swojej kariery.
▫️Dobre i kreatywne CV kluczem do wymarzonej pracy.
▫️Social media bez tajemnic — na co koniecznie zwrócić uwagę podczas tworzenia postów oraz jak budować zasięgi.
To w skrócie tematy przeprowadzonych przez nas warsztatów. 
Nasi uczestnicy również w praktyce przygotowali indywidualne mapy myśli, zapoznali się z tworzeniem CV i prezentacji w programie Canva oraz stworzyli idealny post w social mediach. 💥
Będziemy kibicować ✊, żeby wiedza, kompetencje i umiejętności nabyte na naszych warsztatach zaowocowały w rozwoju naszych uczestników. ⚡
 

___________
[ENGLISH VERSION]

It was a really intense Saturday.
Thanks to the Mosty Rozwoju Foundation, we had the opportunity to conduct workshops with young, creative and energetic people from Bulgaria and Lithuania as part of the youth exchange How to become more attractive on the labor market? “Erasmus +.
We touched upon many threads …
These are, in short, the topics of the workshops we conducted.
Charisma or natural talent – what really determines being a leader.
Where to start social activity. Mind maps as the perfect tool to plan your career.
A good and creative CV is the key to your dream job.
Social media without secrets – what you must pay attention to when creating posts and how to build ranges.
These are, in short, the topics of the workshops we conducted.
Our participants also prepared individual mind maps in practice, got acquainted with creating a CV and presentations in Canva, and created the perfect social media post.
We will cheer for the knowledge, competences and skills acquired during our workshops to bear fruit in the development of our participants.
________

IMG-2377-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg
IMG-2421-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg
IMG-2445-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg
IMG-2439-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg
IMG-2434-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg
IMG-2462-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg

I Święto Organizacji Pozarządowych

Networking, wymiana doświadczeń i mnóstwo pozytywnych emocji. 💥

Tak zakończyliśmy I święto organizacji pozarządowych w gminie Mogilany, które odbyło się 18 września 2021 roku. Wydarzenie było kulminacją projektu #AKTYWNIE.
I Święto Organizacji Pozarządowych Gminy Mogilany” realizowanego wspólnie przez Bonifraterską Fundację Dobroczynną oraz Stowarzyszenie Dla Naszej Gminy Mogilany.  

Mamy nadzieję, że #KREA nagrody zdobyte przez naszych małych eko specjalistów, którzy rozwiązali wszystkie ekołamigówki posłużą Wam przez długi czas!♻️

_____

#AktywneNGO #KREA #networking #sieciowanie #wspolpraca #ekolamigowki #nagrody #promocja #erasmusplus #erasmus #dissemination #cooperation #nonprofitorganization #ecostyle #contest #creativeforbusiness

 

Develop your creativity

OKRES REALIZACJI: 01.06.2021 – 31.05.2023 

KWOTA DOFINANSOWANIA: 180.135,00 EUR

W czerwcu rozpoczęliśmy nowy projekt międzynarodowy „Develop Your Creativity”, którego celem jest poprawa włączenia społecznego w edukacji dorosłych w zakresie kreatywności poprzez zwiększenie kompetencji edukatorów w zakresie dotarcia do dorosłych, zmotywowania ich do rozpoczęcia i kontynuowania nauki oraz wsparcia doradczego w celu wprowadzenia ich na ścieżkę uczenia się przez całe życie.

W projekcie biorą udział 4 organizacje z różnych części Europy:
z Polski – Stowarzyszenie „Kreatywni dla biznesu” oraz Fundacja Edukacji Rozwoju I Innowacji), z Bułgarii – Global Organization For Development /G.O.D./), z Irlandii – Edu Smart Traning Centre Limited.

Projekt buduje swoje działania w oparciu o pobudzanie kreatywności poprzez szeroko rozumianą kulturę i sztukę. Budowanie kreatywności w edukacji pozaformalnej osób dorosłych wiąże się
z szeregiem barier, aby im przeciwdziałać należy wyposażyć edukatorów w odpowiednie narzędzia i materiały do pracy. Jednym ze sposobów jest właśnie kultura, która może być przedstawiania
w różnych formach i odsłonach: teatr, obraz, muzyka i inne. Umiejętności kulturowe i twórcze dają osobom dorosłym kompetencje takie jak kreatywność, pomysłowość, rozwiązywanie problemów, współdziałanie. Projekt wpisuje się w realizację priorytetu horyzontalnego – wsparcie kreatywności i świadomości kulturowej.

Projekt zainspirowany jest obserwacjami, dokumentami i badaniami europejskimi dotyczącymi edukacji dorosłych. Istnieje wyraźna potrzeba zwiększenia włączenia społecznego poprzez edukację
w całej Europie, gdyż wspieranie dorosłych w nabywaniu umiejętności i kompetencji warunkuje samorealizację, zdrowie, szanse na zatrudnienie oraz włączenie społeczne pomaga wzmacniać odporność Europy w okresie szybkich i głębokich przemian

Zachęcamy do śledzenia wydarzeń i inicjatyw związanych
z projektem.

#KREA #DevelopYourCreativity #newproject #newhorizont #international #cooperation

 

kick-off meeting projekt "develop your creativity"

W dniu 18 lipca 2021 roku w Krakowie odbyło się spotkanie inauguracyjne projektu pt. “DEVELOP YOUR CREATIVITY” realizowanego w ramach programu Erasmus+. 

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele organizacji z Bułgarii – GLOBAL ORGANISATION FOR DEVELOPMENT, Irlandii – EDU SMART TRANING CENTRE LIMITED oraz Polski – FUNDACJA EDUKACJI ROZWOJU I INNOWACJI.

Spotkanie otworzyła Prezes Stowarzyszenia “Kreatywni dla biznesu” – Karolina Kornecka-Kupiec, następnie wiceprezes Jadwiga Maj oraz Klaudia Kłeczek – specjalistka ds. finansów omówiły kwestie merytoryczne i finansowe projektu.

Podsumowanie spotkania stanowił uroczysty obiad podczas, którego mieliśmy okazję porozmawiać o kolejnych planach dotyczących wspólnych projektów w przyszłości.

___________
[ENGLISH VERSION]

On July 18, 2021, in Cracow the inaugural meeting of project entitled “DEVELOP YOUR CREATIVITY” implemented under the Erasmus + program. The meeting was attended by representatives of organizations from Bulgaria – GLOBAL ORGANISATION FOR DEVELOPMENT, Ireland- EDU SMART TRANING CENTRE LIMITED and Poland- FUNDACJA EDUKACJI ROZWOJU I INNOWACJI.

The meeting was opened by the President of the Association “Creative for business”- Karolina Kornecka-Kupiec, then vice-president Jadwiga Maj and Klaudia Kłeczek – finance specialist, discussed the substantive and financial issues of the project.

The summary of the meeting was a festive dinner during which we had the opportunity to talk about further plans, which for joint projects in the future.

#KREA #kick-offmeeting #Erasmus+ #development #DevelopYourCreativity #newproject #newhorizont #international #cooperation

1-3-1-1-1-1-1.png
1-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg
4-1-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg
5-scaled-1-1-1-1-1-1.jpg

Młodzi, Kreatywni i Zainspirowani

OKRES REALIZACJI:  01.03.2021 – 31.08.2022

KWOTA DOFINANSOWANIA:  12 710,00 EUR

Ruszyliśmy z nowym projektem pt. „Młodzi, Kreatywni i Zainspirowani” realizowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. W wymianie będzie uczestniczyć młodzież z Chorwacji, Bułgarii oraz Polski. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział
w ciekawych warsztatach praktycznych, które pozwolą zdobyć kompleksową wiedzę na tematy, które stanowią ważne elementy
w budowaniu własnej ścieżki kariery.

Pomożemy im odkryć swój własny styl, poszerzyć horyzonty oraz zwiększyć potencjał poprzez łączenie edukacji z aktywnym spędzaniem wolnego czasu w środowisku międzynarodowym.

Nie możemy się doczekać, a Wy?

#KREA #YoungCreativeandInspired #newproject #newhorizont #international #cooperation

4-1-1-1-1-1.png

partnerzy

Scroll Up